Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4 posty 109 komentarzy

630TerraHertzza

k4tx - szeregowy rekrut lokalnej partyzantki, sajber nyncza kommando

Inwestycje2

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Inwestycje w czasach końca - ciąg dalszy

 Scenariusze

 
Są trzy scenariusze. Wojna w 2019 lub wojna w okolicach 2026. Przed wojną kryzys gospodarczy, taki prawdziwy, z bankructwami państw, ceną chleba 10zł wyższą niż obecnie itd. Sytuacja w Polsce jest ściśle uzależniona od sytuacji UE, a ta od polityki ECB i Niemiec. Ogromnym współczynnikiem w tym wszystkim grają USA i polityka FED. Niewiadomą jest data kryzysu uzależniona od polityki banków centralnych. Może już tej zimy, a może za 6 lat. Obstawiałbym okres najbliższych 2-3 lat za najbardziej prawdopodobny. Może być tak, że będziemy się staczać te 6 lat, będzie gorzej ale nic wielkiego się nie stanie - przed finalnym krachem, rozpadem UE i na koniec wojną.
 
Dlaczego? Bo scenariusz jest tak naprawdę jeden i on trwa już co najmniej 150 lat na piśmie. Nie znamy tylko konkretnych dat, a może i te też znamy...
 
Jak więc z tym inwestowaniem?
Kiedy będzie kryzys to już każdy będzie widział, że jest kryzys, jeszcze wielu będzie uważać, że wojny nie będzie, no bo jak to tak. Ano właśnie tak, idąc w stronę urwiska nie można oczekwiać, że się z niego nie spadnie.
Kiedy już będzie kryzys inwestowanie sensu stricte będzie mocno ryzykowne. Nasza strategia jest odmienna, my mamy być gotowi, czytać znaki i robić swoje. Mieć spokój. Inwestujemy we własne życie. Śmierć nie wybiera czy jeszcze nie spłaciłeś kredytu, czy jeszcze nie kupiłeś nowego autka, czy jeszcze nie przeszedłeś na emeryturę.
 
No więc gdy będzie ten potworny kryzys to już będą ostatnie chwile systemu jaki znamy. Jeśli masz mieszkanie, sprzedaj mieszkanie i jedź na wakacje do domku na wsi. There is no turning back. Praca nie jest tego warta. W istocie najgorzej będą mieli ludzie z kredytami lub bez niczego - nie będą mogli rzucić roboty, a więc nie będą mogli dopuścić myśli, że koniec jest blisko.
 
Zamiast wydawać 300tys za 40m2 - kawałek działki i domek 70m2 wybudujesz za połowę tej ceny (a na upartego 1/3 lub nawet 1/6 - prawie każdy desperat jest w stanie jeszcze to zrobić), 30km za miastem. Gdy zacznie się wojna będzie już za późno. W kilka dni (czas liczony czasem przejazdu czołgów) będzie ci trudno rzucić wszystko w cholerę, spakować manatki, wyjechać gdzie trzeba i przygotować chałupę na najgorsze. Nikt nie obwieści wojny przed ruszeniem maszyny. Czołgi ruszą jeszcze w nocy, a ty w Londynie po robocie się dowiesz, jak już przejadą 1000km. Albo i się nie dowiesz, a bo to internet ONZ przejął, a radio, tv, prąd jest własnością rządu. A ludzi nie należy niepokoić tak w ogóle.
 
Jak obracać kasą, by jej nie stracić (pół biedy zyskać) opisałem wcześniej. Dziś o wojnie.
 
Wojna, jak mówią stare księgi będzie krótka, acz z mocnym pierdolnięciem. Najmocniejszym jak dotąd.
 
Na samym początku wojny trzeba będzie się kryć przed bronią chemiczną. Również przed samą wojną jest możliwy incydent z bronią chemiczną na bliskim wschodzie.
Druga kwestia to atomówki bez których nie może się obejść.
 
Na działeczce zatem warto posadzić drzewka, krzewy szybko rosnące od zachodu, skąd u nas najczęściej zawiewa, i ewentualnie od strony większych miast/okolicznych baz wojskowych (w niemczech, czechach, zależnie gdzie mamy działeczkę - patrzymy na obiekty oddalone o kilkaset km, nie na granicę państwa).
 
Dobrze by mieć zewnętrzne, metalowe żaluzje na oknach. Okna prawdopodobnie najlepsze to te dziadowskie, nie oddychające. Kupić dużo grubej folii - na okna, drzwi, kominy itd. W przypadku wyżej wymienionych broni wyłączamy klimatyzację i zatykamy wszelkie dziury. Na osobę 1m na 1m na 2.2m wysokosci satrczy tlenu na ok 8 godzin. Nic nie robimy, oszczędzamy tlen. W 3 na 3 m osoba przeżyje 3 dni.
 
W przypadku obu broni najlepszym pomieszczeniem jest pomieszczenie wewnątrz domu (jak najdalej od okien drzwi - albo od tych co wiatr wieje) na piętrze. Uchroni to przed najcięższymi cząstkami. Jeśli mamy tylko jedno lub dwa piętra to w przypadku broni atomowej lepszy jest parter.
 
Być może dobrym pomysłem jest kupno kilku płyt ołowianych - np na newralgiczne okna, czy wejście do schronu gdzie trzymamy zapas żarcia i wody.
 
ołów 10cm
stal/żelazo 25cm
cegła podobnie jak beton
beton 61cm
ubita ziemia 91cm
woda 1.8m
drewno 2.9m
powietrze 1.5km
 
Jak widać najtaniej wychodzi zwykła ziemia i jest wystarczająco efektywna. Powyższe wymiary grubości redukują promieniowanie tysiąc razy. Wystarczająco. No chyba, że dalej siedzimy w tym Londynie.
 
Najodporniejsze - przeciwko m. in. trzęsienimo ziemi, huraganom, czy bombardowaniom są domy kopułowe.
 
 
Podstawowego żarcia (węglowodany - ryż, kasza makaron), białko (groch, fasola), tłuszcz (olej np. rzepakowy, nierafinowany) i wody (jak najbardziej zmineralizowana, jak najbardziej nasycona co2 wytrzyma najdluzej) trzymamy zapas na kilka lat. To nie są drogie rzeczy i tu naprawdę każdy może się zaopatrzyć. Wojna ma być krótka, nie przypuszczam by była tak długa jak 2WŚ, kryzys ten najcięższy (gdzie mogło by się opłacać już nie kupować pewnych rzeczy) też wiecznie trwać nie będzie, a w miarę upływu czasu będziemy wiedzieć więcej. Konserwy. Przyprawy (sól, zioła). Proponowałbym część umieścić w schronie na ten cel przygotowanym (uszczelnionym na wypadek broni chemicznej), a drugą część odpowiednio pozawijać w folię/pojemniki metalowe i pozakopywać na całej działce minimum metr pod ziemią. To na wypadek oddziałów SS Partii rządzącej lub innej dziczy jakiej może być sporo.
 
Z tego też powodu warto by domek z zewnątrz trącił lekko patologią. Żadnych płotów 3 metrowych, świecących się, kamer i laserów. Co najwyżej kilka min tu i tam.
 
Albo podgniłą świnię przed wejściem, jakby jakiś allahu akbar się zapodział.
 
Część żarcia zakopywanego koniecznie bez metalu, na wypadek agresorów zaopatrzonych w czujniki metalu.
 
Podczas wojny zjadliwy chlebek to i za 100zł może być nie do zdobycia (skażenie).
 
Można porobić szamba i tam trzymać zapasy. Patentów jest wiele.
 
W blokach to ja nie wiem. Przeznaczyć jeden wewnętrzny pokój na bazę i tyle, wyłączyć go z obiegu. I drzwi wymienić, kraty w oknach to może być mało.
 
Warto kupić dużo alkoholu, mydła. Leki - podczas kryzysu może być dramat z lekami.
 
 
Środki antynowotworowe:
promieniowanie z ciała (wraz z cząstkami) usuwają generalnie rośliny zielone, bogate w chlorofil. Można kupić sproszkowane. Najefektywniejsze są chlorella i spirulina (które też mają inne zalety - dużo białka, minerałów, witamin - należą do tzw superfoods, podobnie kakao). Usuwają nawet cząstki plutonu.
Innym suplementem odpromieniowującym ciało jest ostropest (ziarno, można kupić np w Netto jak ktoś lubi srogo przepłacać).
Płyn lugola - pije się oczywiście przed dotarciem skażenia.
 
Filtry w kominach/kratkach/wentylacji. Wentylację oczywiście wyłączamy kiedy trzeba.
 
Mam wrażenie, że te wszystkie filmy i seriale o zombie, wampirach, zdeprawowanych ludziach to podskórnie przebijająca się walka o przetrwanie. Zdziczenie, bo nic innego ludziom nie pozostanie do przetrwania. Demony.
 
Ze względu na przerwy w dostawie mediów warto mieć jakiś powerbank na korbkę, solary, radyjko, piecyk na węgiel czy drewno do podgrzania sobie wody. Sklepy survivallowe, preppersowe mają od cholery róznych wynalazków. Świece zżerają tlen, może lepsza była by lampka ledowa, dobre krzesiwo za 40zł to koszt kilkudziesięciu zapalniczek itd.
 
Jak mi się coś przypomni, albo coś się zmieni to będzie ciąg dalszy.
 
 
 
Czy jestem świrem? Jestem. Post głownie kieruję do innych świrów. Zawsze to raźniej.

KOMENTARZE

 • @Autor
  Świrem nie jesteś . Pozdrawiam.
 • @ Autor
  "Mam wrażenie, że te wszystkie filmy i seriale o zombie, wampirach, zdeprawowanych ludziach to podskórnie przebijająca się walka o przetrwanie."

  Z tymi zombie to wcale nie takie mało prawdopodobne. Wystarczy przerobić trochę wirus wścieklizny i gotowe... Może już nawet to ktoś zrobił.

  Dzięki za pomysły na przetrwanie.
  5*
 • good job
  Jeden z lepszych postów jakie tu czytałem. Zawiera praktyczne wskazówki, bardzo cenne, jeżeli komuś zależy na życiu .Nie ważne skąd przyjdzie śmierć, ważne żeby ją oddalić od siebie.

  pozdrowił:)
 • A może wzorem dawnej ameryki łacińskiej
  powołać lub wynająć jakąś blackwater lub academi i fizycznie zlikwidować przyczynę tego stanu rzeczy ?
 • @provincjał 08:39:14
  "A może wzorem dawnej ameryki łacińskiej
  powołać lub wynająć jakąś blackwater lub academi i..."

  Bardzo proszę o więcej szczegółów. To może być ważna informacja. Takiego pomysłu to chyba nikt nie miał.

  Ukłony.
 • @wk..ny 14:53:27
  Moskwa: podziemne schrony są już gotowe. Może się w nich ukryć całe miasto

  Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/swiat/20160930/3971307/moskwa-obrona-cywilna.html
 • Zapomniałeś o broni.
  Dobrze jest się zaopatrzyć w jakieś strzelające żelastwo. W Polsce jak na razie mamy bezproblemowy dostęp do broni czarnoprochowej. Dobry nóż też się przyda. Zostanie w mieście w czasie wojny to samobójstwo zwłaszcza jak wyłączą media. Lampa naftowa jest dobrym pomysłem, oprócz światła daje także ciepło. Odnośnie zabezpieczenia domu przed promieniowaniem bardzo dobrze sprawdzi się płyta korkowa.
 • @wk..ny
  Nie wiem co się stało z twoim komentarze, w kążdym razie: piszę ile wiem, im więcej ludzi przygotuje się lub będzie miało odpowiednią wiedzę tym nam wszystkim będzie łatwiej. I mi i tobie.
  Najważniejsza jest wymiana informacji. Tak naprawdę to rząd powinien iść z informacją do ludu, jak choćby Niemcy czy Czesi ostatnio z zapasami.

  Np. odnośnie broni chemicznej szukałem chwilę (przenikalność), ale wszędzie same ogólniki. Jak ktoś ma jakieś pojęcie, albo dobre źródło to chętnie poczytam.

  Broń temat rzeka, którego ja się nie podejmuję.
 • Wszystko to już było
  Proponuję skorzystać z doświadczeń ludzi którzy podobne zaburzenia przeżyli. Polecam książkę pod tytułem "Pożoga" autorstwa Zofii Kossak Szczuckiej. Pozycja ta była skazana przez dziesiątki lat na zapomnienie, a dziś też jest prawie niedostępna ale dla chcącego... :)

OSTATNIE POSTY

więcej
 • RÓŻNE

  Blog Update 64

  PewDiePie/YT, Perelman, edukacja, ciążarnie, cyborgizacja, demografia. czytaj więcej

 • RÓŻNE

  Future

  Na podstawie ok. dwustu wieszczów wszelakiej maści można z grubsza opisać przyszłość, ostatnie lata tego świata. Ostrzeżenie: tekst był pisany z myślą o, oraz jest kierowany wyłącznie do osób pełnoletnich przed 50 rokiem życia, zdrowych na ciele i umyśle. Zawarta treść jest... czytaj więcej

 • STYL ŻYCIA

  Inwestycje

  Inwestycje w czasach końca czytaj więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031